zamknij informacje o ciasteczkach Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdzisz tutaj.
niski kontrast strony wysoki kontrast strony A- A A+
osir będzin - obrazek wypełniający

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 16 i 20 oraz Weteranek i Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym 2019

W dniach 27-28 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 16 i 20 oraz Weteranek i Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym, których organizatorem było Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza. W mistrzostwach wystartowało 154 zawodników i zawodniczek z 23 klubów z całej Polski. 
Uczennica III Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi po zdobyciu w marcu tytułu Mistrzyni Polski do lat 18, tym razem wywalczyła ponownie Mistrzostwo Polski, ale już w swojej kategorii wiekowej, czyli do lat 16. Nelly wystartowała w kategorii 57 kg i już w drugim podejściu przysiadów zaliczyła 108 kg poprawiając rekord Polski Juniorek do lat 16 a w trzeciej próbie dorzuca jeszcze do rekordu kolejne 3 kg.
W wyciskaniu pierwsza próba udana na ciężarze 55 kg, ale dwie próby do rekordu Polski 58 kg tym razem były nieudane. W martwym ciągu wszystkie trzy podejścia zawodniczka wykonała bezbłędnie zaliczając w pierwszej próbie 115 kg w drugim 122,5 kg i w trzecim 128 kg co jest także nowym rekordem Polski do lat 16. Ostateczny wynik w trójboju 294 kg jest wyższy od poprzedniego rekordu Polski o 6,5 kg.
Gratulujemy zawodniczce i życzymy dalszych sukcesów.

nasze obiekty >>

OSIR na Facebooku