zamknij informacje o ciasteczkach Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdzisz tutaj.
niski kontrast strony wysoki kontrast strony A- A A+
osir będzin - obrazek wypełniający

Metamorfoza bulwarów

Zamknięto etap koncepcyjny dotyczący budowy hali. Już wiadomo, jak będzie wyglądał obiekt i jego otoczenie - wpisane w koncepcję rewitalizacji bulwarów Czarnej Przemszy.

Dzięki realizacji projektu bulwary zyskają nową wartość pod względem walorów krajobrazowych, staną się bezpiecznym i dobrze funkcjonującym obszarem umożliwiającym mieszkańcom wypoczynek przy jednoczesnym zapewnieniu rozrywek o charakterze kulturalnym i sportowym.

Staną się tętniącym życiem forum miejskim, na którym chętnie spotykać się będą mieszkańcy Będzina, a amfiteatr przyczyni się do promowania szeroko rozumianej kultury.

Bulwary będzińskie to jednak przede wszystkim krajobraz promujący Będzin i jego kulturę, miejsce gdzie zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli dogłębnie zapoznać się z bieżącymi wydarzeniami z życia miasta, zrelaksować się i wypocząć.

Ich przedłużeniem będzie plaża, pozwalająca na chwile relaksu bez konieczności wyjeżdżania z miasta. Powstanie w rejonie Brzozowicy w ramach Zagłębiowskiego Parku Linearnego.

Plany są ambitne i mam nadzieję, że kolejny raz uda nam się spełnić oczekiwania będzinian. Liczę też, że podobnie jak Wodny Plac Zabaw czy Pumptrack, także to miejsce będzie przyciągać nie tylko mieszkańców, ale też osoby z miast ościennych.

Prezydent Będzina
Łukasz Komoniewski

nasze obiekty >>

OSIR na Facebooku