zamknij informacje o ciasteczkach Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdzisz tutaj.
niski kontrast strony wysoki kontrast strony A- A A+
osir będzin - obrazek wypełniający

Siatkarze MKS-u w nowej roli

Na uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 czekała nie lada gratka, a mianowicie lekcja wf-u z siatkarzami i trenerami miejscowego klubu. W hali w Łagiszy pojawili się: Rafael Araujo, Mateusz Przybyła, Rafał Faryna oraz Rafał Murczkiewicz i Emil Siewiorek.

Całość rozpoczęła się od profesjonalnej rozgrzewki, prowadzonej przez drugiego z asystentów trenera Stelio DeRocco, której celem było pobudzenie pracy mięśni. U blisko 50-osobowej grupy uczestników siatkarskiego wf-u.

Rozgrzewka jest bardzo ważną częścią treningu, minimalizującą ryzyko kontuzji. Żaden sportowiec, nawet ten najmłodszy, nie może jej zaniedbywać.

- tłumaczył Emil Siewiorek

W dalszej części zajęć uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których trenowali z piłkami, doskonaląc poszczególne elementy siatkarskiego rzemiosła. Po nich przyszła kolej na rozciąganie.

Uważam, że takie spotkania są doskonałą promocją klubu, siatkówki oraz aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. W Brazylii podobne akcje również są bardzo często prowadzone i, tak jak w Polsce, cieszą się dużym zainteresowaniem.

- podsumował Rafael Araujo, atakujący MKS-u.

Była to już czwarte spotkanie przedstawicieli naszego klubu z uczniami będzińskich szkół w tym sezonie. Wcześniej podobne zajęcia odbyły się w klasie siatkarskiej I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz Szkole Podstawowej nr 4 na Ksawerze i Szkole Podstawowej nr 2 na Zamkowym. 

nasze obiekty >>

OSIR na Facebooku