zamknij informacje o ciasteczkach Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdzisz tutaj.
niski kontrast strony wysoki kontrast strony A- A A+
osir będzin - obrazek wypełniający

Będziński Bieg Ekologów za nami

Pierwszy będziński Bieg Ekologów już za nami. Biegacze, jak zwykle, nie zawiedli i licznie stawili się na linii startu, przynosząc ze sobą, zgodnie z proekologicznym charakterem imprezy, duże ilości makulatury, elektrośmieci i zużytych baterii. Choć pogoda nie srzyjała, sportowcy pokazali hart ducha i udowodnili, że błoto i deszcz nie są dla nich żadną przeszkodą.

Zebrane podczas zawodów śmieci zostały przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Biegi odbyły się na trzech dystansach, w kilku kategoriach wiekowych. Wyjątkowo licznie wystartowały dzieci i młodzież, w tym reprezentanci będzińskich szkół. Wielu z nich otrzymało medal z rąk Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Podczas biegu, wśród wszystkich uczestników, rozlosowano liczne nagrody oraz wyróżniono najlepsze przebranie - EKO-króla.

Wyniki i klasyfikacja końcowa dostępne są już na stronie internetowej: 

http://chronotex.pl/wp-content/uploads/Wyniki-poszczeg%C3%B3lnych-kategorii.pdf

Bieg realizowany był w ramach kampanii "Będzin. W zgodzie z naturą" dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy również na kolejne imprezy sportowe. Najbliższa już 11 listopada. Wystartuj w Będzińskim Biegu Niepodległości.

 

nasze obiekty >>

OSIR na Facebooku