zamknij informacje o ciasteczkach Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdzisz tutaj.
niski kontrast strony wysoki kontrast strony A- A A+
osir będzin - obrazek wypełniający

Letnia Akademia Karate

osir_karate1707

Letnia Akademia Karate. Dołącz do niej już dziś i rozpocznij swoją przygodę z azjatycką sztuką walki. Zajęcia będą prowadzone przez całe wakacje w Dojo Koszelew w Będzinie, przy ul. Koszelew 7.

ico_pdfINFORMATOR KARATE


5 powodów dla których Twoje dziecko powinno trenować karate

1. Lepsze oceny w szkole
Karate uczy koncentracji. Zwiększona koncentracja oznacza lepsze przyswajanie wiedzy i właściwe skupienie na rzeczach ważnych. Poprawa koncentracji pozwala przyswoić więcej wiedzy a to oznacza lepsze oceny zarówno w kwestii przedmiotów, jak również zachowania.

2. Lepsze zdrowie
Karate Kyokushin to doskonały trening. Dzięki niemu twoje dziecko będzie lepiej oddychać, lepiej jeść i lepiej spać. Dzieci uprawiające karate są szczuplejsze, wybierają zdrowsze pożywienie i uczą się dbać o siebie. Karate jest przeciwko paleniu papierosów i używaniu narkotyków. Ciężko znaleźć karatekę, który sięga po tego typu używki.

3. Kultura osobista
Dzieci w naszym klubie uczą się właściwych postaw, zrozumienia zależności uczeń-nauczyciel oraz szacunku. Podczas treningów dzieci uczą się dyscypliny poprzez sport. Rodzice i nauczyciele naszych podopiecznych nie muszą w kółko powtarzać swoich próśb. Karateka szanuje starszych i słucha co mają do powiedzenia. Karate opiera się na szacunku i życzliwości, a słowa „Proszę”, „Dziękuję”, „Przepraszam” są czymś powszechnym.

4. Pewność siebie
Prawdą jest, że Karate Kyokyshin rozwija pewność siebie u dzieci. Są one odważniejsze w wykorzystywaniu nadarzających się szans, robienia kroku na przód i realizacji celów, które wcześniej były nieosiągalne. Karateka uczy się, że ciężki trening w karate prowadzi do sukcesów sportowych, a następnie ten sam wzorzec przenosi do innych sfer życia. Wystarczy wiara w siebie i zaangażowanie w ciężką pracę. Takie właśnie podstawy daje trening karate. Pewność siebie prowadzi również do lepszych ocen w szkole, większego grona przyjaciół, lepszych wyników w sporcie i osiągnięć w życiu codziennym.

5. Samoobrona
Karate Kyokushin uczy dwóch rodzajów samoobrony. Pierwszy – fizyczny – oznacza zdobycie umiejętności bazujących na silę, sprężystości, koordynacji ruchowej i ogólnym zdrowiu. Umiejętności te pozwolą dziecku wyjść z sytuacji zagrożenia, gdy ich użycie będzie nieuniknione. Druga forma samoobrony to umiejętność prewencji zagrożeń. Dzieci uczą się obserwować i analizować codzienne sytuacje i unikać niebezpiecznych miejsc, ludzi czy wydarzeń. Karate uczy, że każda uniknięta walka, to walka wygrana. Druga forma samoobrony jest z pewnością bezpieczniejsza, natomiast Karate pomaga wyjść cało z każdego zagrożenia.

Jak rozpocząć przygodę z Karate Kyokushin?
Letnia Akademia Karate – przyjdź ze swoim dzieckiem na cykl bezpłatnych treningów w okresie wakacji.

nasze obiekty >>

OSIR na Facebooku