niski kontrast strony wysoki kontrast strony A- A A+
osir będzin - obrazek wypełniający

Remis na jubileusz

Oldboje Sarmacji Będzin zremisowali z dawnymi gwiazdami Wisły Kraków 2:2 w sobotnim meczu towarzyskim rozegranym z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia będzińskiego klubu. Na stadionie przy Sportowej pojawili się zawodnicy, którzy swoimi osiągnięciami już na stałe wpisali się do kart historii polskiego futbolu.

Będzinianie nie przestraszyli się jednak utytułowanych rywali, zaskakując ich już w 3. minucie trafieniem Adama Łydko, któremu asystował Bogdan Pikuta. Pięć minut później efektownym lobem popisał się Marcin Kuźba, doprowadzając do remisu. Od 54. minuty krakowianie prowadzili 2:1, dzięki trafieniu Ryszarda Czerwca z najbliższej odległości, ale ostatnie słowo należało do będzinian, którzy za sprawą pięknego strzału z dystansu Grzegorza Zięby wywalczyli cenny remis. Pierwszą połowę rozegrano w wymiarze 40, a drugą 35 minut. W drużynie "Białej Gwiazdy", oprócz Marcina Kuźby i Ryszarda Czerwca, zagrali m.in.: Artur Sarnat, Grzegorz Pater oraz Jerzy Kowalik. Na ławce trenerskiej Wisły zasiadł Marek Kusto.

Sarmacja Będzin - Wisła Kraków 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 - Łydko (3.), 1:1 - Kuźba (8.), 1:2 - Czerwiec (54.), 2:2 - Zięba (71.)

24 czerwca odbędzie się druga odsłona jubileuszowych obchodów , której punktem kulminacyjnym będzie mecz towarzyski pierwszego zespołu Sarmacji z I-ligowym Zagłębiem Sosnowiec (godz. 16.00). Spotkanie poprzedzi m.in. uroczysta akademia w Państwowej Szkole Muzycznej, przy ul. Sportowej.