zamknij informacje o ciasteczkach Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdzisz tutaj.
niski kontrast strony wysoki kontrast strony A- A A+
osir będzin - obrazek wypełniający

Program Rodzina 3+

Program Wsparcia „Rodzina 3+ górą” jest projektem działań na rzecz rodzin wielodzietnych. Inicjatywa ta jest elementem polityki społecznej realizowanej przez samorząd miasta Będzina i ma na celu promocję rodzin wielodzietnych oraz działań na rzecz wzmocnienia kondycji tych rodzin, poprawę warunków ich życia, zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży wychowujących się w rodzinach wielodzietnych, a także kształtowanie ich pozytywnego wizerunku.

Posiadanie Karty „Rodzina 3+ górą” obniża koszty comiesięcznych rachunków wielodzietnej rodziny, jest także elementem motywującym do aktywnego spędzania wolnego czasu. Łatwiejszy dostęp do różnych form rekreacji i imprez kulturalnych zwiększa również integrację wewnątrzrodzinną i powoduje, że cała rodzina może spędzić wspólnie wolny czas w atrakcyjny sposób – mówi Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski.

Instrumentami umożliwiającymi realizowanie tych celów jest zapewnienie rodzinom wielodzietnym ulg i zniżek umożliwiających dostęp do dóbr kultury, sportu i rekreacji zarządzanych przez miejskie jednostki publiczne oraz promowanie katalogu ulg i zniżek do usług i towarów oferowanych przez podmioty niepubliczne. W Będzinie zniżki obowiązują m.in. w takich instytucjach kulturalnych i sportowych jak: Ośrodek Kultury, Muzeum Zagłębia, Teatr Dzieci Zagłębia czy Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ten sposób korzystanie z basenu, lodowiska, kortów, zajęć artystycznych czy spektakli teatralnych jest bardziej dostępne dla rodzin z trójką i większą liczbą dzieci.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie oferuje 50% zniżki na:
1. Zakup wejściówek na basen kryty mieszczący się w Będzinie przy ul. Siemońskiej 13.
2. Zakup wejściówek na korty tenisowe znajdujące się w Będzinie przy ul. Zawodzie 2.
3. Zakup wejściówek na lodowisko znajdujące się w sezonie zimowym na terenie skateparku w Będzinie przy ul. Sportowej 4.
4. Zakup wejściówek na zajęcia w ramach "Sportowej Dzielnicy" odbywające się zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez Partnera.
5. Zakup wejściówek na zajęcia na basenie w ramach "Sportowej Dzielnicy" odbywające się w Będzinie przy ul. Siemońskiej 13 zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez Partnera.

LISTA PARTNEROW PROGRAMU

Grafika Będzińska Rodzina 3+ górą

nasze obiekty >>

OSIR na Facebooku