zamknij informacje o ciasteczkach Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdzisz tutaj.
niski kontrast strony wysoki kontrast strony A- A A+
osir będzin - obrazek wypełniający

Halowe turnieje piłkarskie

W drugą sobotę marca w hali Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Łagiszy rozegrano dwa Turnieje Piłki Nożnej, objęte honorowym patronatem Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Nasze miasto reprezentowali młodzi piłkarze RKS-u Grodziec (gospodarza imprezy) i Sarmacji.

Zawody rozpoczęły się od rywalizacji drużyn z rocznika 2010, w której nie była prowadzona klasyfikacja końcowa. Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym, w wymiarze czasowym 10 minut, a o piękne bramki i wielkie emocje, oprócz zawodników miejscowych drużyn, zadbali również gracze GieKSy Katowice, Józefki Chorzów, Szombierek Bytom i Odry Kędzierzyn-Koźle.

Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy rozgrywek odebrali z rąk Wiceprezydenta Będzina Rafała Adamczyka pamiątkowe medale i dyplomy. Każdy zespół otrzymał również puchar.

Następnie swoje piłkarskie umiejętności zaprezentowały ekipy z rocznika 2005, w przypadku których zastosowano system punktowania, z którego zwycięsko wyszli piłkarze Józefki Chorzów, minimalnie wyprzedzając Odrę Kędzierzyn-Koźle oraz Zagłębie Sosnowiec. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny GieKSy Katowice, Sarmacji Będzin i RKS-u Grodziec. Tym razem mecze również rozgrywano w systemie każdy z każdym, ale w wymiarze czasowym 13 minut.

Wiceprezydent Rafał Adamczyk nagrodził wszystkie drużyny pucharami, medalami i dyplomami, a wyróżniającym się piłkarzom wręczył pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

nasze obiekty >>

OSIR na Facebooku