zamknij informacje o ciasteczkach Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdzisz tutaj.
niski kontrast strony wysoki kontrast strony A- A A+
osir będzin - obrazek wypełniający

Będziński Bieg Niepodległości - ODWOŁANY !

Szanowni Państwo, Biegacze i Kijkarze, po dokładnej analizie tego co dzieje się wokół nas, mając na uwadze Wasze Bezpieczeństwo, podjęliśmy trudną decyzję i zdecydowaliśmy o odwołaniu Będzińskiego Biegu Niepodległości.

Nasze stanowisko podyktowane jest przede wszystkim wzrostem zachorowań wywołanych COVID-19, ale także wieloma równie istotnymi czynnikami.

Szanowni Państwo, wszystkie organizowane przez nas wydarzenia sportowe były zawsze dobrze zabezpieczone pod względem medycznym w zakresie udzielenia pierwszej pomocy i transportu medycznego. Niestety, obecnie z pewnym niepokojem patrzymy na aktualną sytuację w służbie zdrowia. W związku z nowymi procedurami i obecnym zaangażowaniem personelu medycznego w walkę z koronawirusem, każdy poważny wypadek, który zdarzy się na trasie zawodów i będzie wymagał szybkiej interwencji pogotowia ratunkowego i pomocy szpitalnej, obarczony jest dodatkowym ryzykiem. Nie możemy narażać Państwa życia i zdrowia na niebezpieczeństwo.

Ponadto od soboty, decyzją rządu, cały kraj znalazł się w czerwonej strefie, a obostrzenia i zalecenia epidemiologiczne są coraz bardziej restrykcyjne. Z jednej strony dopuszcza się organizację zawodów sportowych bez udziału publiczności, z drugiej strony jednak zabronione są zgromadzenia i spotkania w grupach powyżej 5 osób. Po analizie list startowych i odnotowaniu faktu, iż organizacja biegu i marszu NW oznacza spotkanie dużej liczby sportowców nie tylko z Będzina, ale także wielu innych miast, uznaliśmy, że ryzyko jest zbyt duże.

Organizację i zabezpieczenie trasy zawodów Będzińskiego Biegu Niepodległości opieramy na współpracy z wieloma wolontariuszami i służbami, w tym przede wszystkim naszymi niezawodnymi druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej i policjantami. W obecnej sytuacji, nie chcemy i nie powinniśmy dodatkowo angażować tych osób w organizację zawodów sportowych.

Rokrocznie w naszych imprezach sportowych czynnie uczestniczy wielu seniorów. W związku z obecnymi zaleceniami, nie chcielibyśmy wykluczyć ich z grupy zawodników, którzy mogą podjąć rywalizację, ale również nie chcemy narażać ich życia i zdrowia.

Trasa Będzińskiego Biegu Niepodległości prowadzi nie tylko przez tereny zielone, Lasek Grodziecki i Górę św. Doroty, ale również ulicami naszego miasta.   W przestrzeni publicznej, podczas biegu, możemy mijać się z wieloma mieszkańcami Będzina. Dla wspólnego bezpieczeństwa powinniśmy zasłonić nos i usta. Dla wielu osób biorących udział w zawodach może to być duże utrudnienie.


Organizacja naszych zawodów przekłada się również na zmiany kursów wielu autobusów komunikacji miejskiej. W sytuacji licznych ograniczeń w tym obszarze, uważamy, że dodatkowe utrudnienia dla mieszkańców Będzina są niewskazane.

I oczywiście bardzo ważna informacja, dla osób, które opłaciły już swój udział w zawodach. Opłaty startowe zostaną zwrócone. 

Przed nami jeszcze wiele wspaniałych sportowych emocji. Uważajcie na siebie.

800x600

nasze obiekty >>

OSIR na Facebooku